<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://q.quora.com/_/ad/8fb78ae898f448e9b008c905098c9da9/pixel?tag=ViewContent&amp;noscript=1">

Numer Amazon ASIN: Co to jest i jak go otrzymać?

czym-jest-numer-Amazon-ASIN

Numery ASIN odgrywają ważną rolę w zarządzaniu katalogiem produktów na Amazon. Posiadanie właściwego ASIN nie tylko ułatwi Twoim klientom znalezienie produktów, ale także ochroni Twoje produkty przed podróbkami.

ASIN oznacza Amazon Standard Identification Number i jest on nadawany każdemu produktowi przesłanemu do sprzedaży w serwisie Amazon. Amazon używa kodów ASIN, aby łatwo identyfikować i grupować produkty, które są uważane za ten sam produkt.

Numery ASIN mogą również służyć do znajdowania produktów w katalogu Amazon szybciej niż w przypadku przeglądania setek pozycji pojedynczo.

Tutaj przeprowadzimy Cię przez najważniejsze elementy numeru ASIN Amazon. Możesz kliknąć łącza, aby przejść bezpośrednio do wybranego kroku:

 

Jak otrzymać numer ASIN?

Identyfikacja właściwego numer Amazon ASIN jest szczególnie ważna dla firmy Amazon podczas wyświetlania produktów w odpowiednich wyszukiwaniach klienta.

 

Ściągnij nasz eBook Amazon aby dowiedzieć się więcej:

 

  • Jak właściwie kategoryzować swoje produkty
  • Naprawić typowe błędy i wady Amazon
  • Wygrać Amazon Buy Box
  • Zoptymalizować listę produktów za pomocą treści produktów i najlepszych zdjęć
amazon-sales-ebook-cover

 

Unikalne produkty

Jeśli Twoje produkty są unikatowe, Amazon przydzieli Ci unikalny ASIN. Wystarczy utworzyć nowy produkt w katalogu Amazon i dostarczyć Amazonowi kod UPC lub EAN lub produkt.  

Add a New Produc Amazon ASIN

Zwykłe produkty

Jeśli Twoi konkurenci już sprzedają w Amazon, oznacza to, że istnieje ASIN stworzony dla tych samych produktów. W tym przypadku będziesz musiał poszukać odpowiedniego ASIN i istnieje kilka sposobów, jak możesz go znaleźć.

1. Najłatwiejszym sposobem znalezienia ASIN jest sprawdzenie adresu URL. Wybierz i skopiuj numer ASIN, jak pokazano na poniższym obrazku:

Ponieważ jest to praca manualna, powyższe sugestie będą działać tylko wtedy, gdy masz ograniczoną liczbę produktów w katalogu.

  1. Jeśli w katalogu znajduje się więcej niż kilkadziesiąt produktów, można użyć oprogramowania lub narzędzi, takich jak asintool.com lub narzędzie wyszukiwania ASIN Amazon Web Service. Niektóre koszyki będą miały bezpośrednią integrację z Amazon. BigCommerce, na przykład, ma swoje bezpłatne narzędzie do wyszukiwania ASIN, które pomoże Ci szybciej znaleźć ASIN.
  2. Jeśli powyższe kroki nie pomogły Ci znaleźć ASIN produktu, spróbuj wyszukać według UPC lub różnych opisów.
  3. Przejdź do strony Amazon Seller Central, wybierz Inventory, kliknij "Add a Product". Ta strona pomoże Ci znaleźć ASIN.

 Powrót na górę strony lub Pobierz Kompletny Poradnik Optymalizacji Plików Danych Produktowych


Jak znaleźć numer ASIN w DataFeedWatch? 

W DataFeedWatch oferujemy użyteczne narzędzia, które łączą się z Twoim kontem sprzedawcy Amazon, pobierają numery ASIN i przypisują je do Twoich produktów.

Numery ASIN są pobierane do naszego systemu po każdym pomyślnym przesłaniu pliku. Możesz także aktywować pobieranie numerów ASIN ręcznie z opcji Amazon Marketplace

 

2019-03-07_1039-2

 

Możesz także przeglądać i edytować numery ASIN, wybierając opcję "Pokaż ASIN". Numery ASIN edytowane przez użytkownika nie zostaną nadpisane przez system.

Ponadto istnieją filtry, które szybko pokażą, dla których produktów numery ASIN: zostały przypisane, nie zostały lub zostały poddane edycji.

 2019-03-07_1345

 Powrót na górę strony lub Pobierz Kompletny Poradnik Optymalizacji Plików Danych Produktowych

 

Jak najlepiej wykorzystać numer ASIN? 

Tutaj podzielimy się z Wami mocnymi i bardzo przydatnymi sposobami wykorzystania numerów ASIN.

 

Brand Gating na Amazon

Najpierw porozmawiajmy o Brand Gating na Amazon. To najnowszy wynalazek Amazona w walce z fałszywą sprzedażą na ich platformie i ochrona marki przed nieautoryzowanym użyciem.

Zgodnie z nową polityką odsprzedawcy muszą płacić opłaty do $1500 za markę i wyświetlać aktualne i zaktualizowane faktury zakupu, a także pisemne pozwolenie od marek, które reprezentują.

Jeśli chcesz chronić swoją markę, oto, w jaki sposób możesz sprawić, by Twoja marka została sprawdzona przez Amazon pod kątem gatingu.

Amazon ASIN Brand Registry Program

Najpierw zgłoś się do rejestru marek Amazon (Amazon Brand Registry Application) i podaj im swój identyfikator sprzedawcy. Będziesz musiał podać w swojej aplikacji numery ASIN, dla których chcesz chronić swoją markę.

Gdy numery ASIN zostaną objęte ochroną, inni sprzedawcy zobaczą komunikat, że potrzebują zgody od Ciebie, aby odsprzedawać konkretny przedmiot.

Jeśli chcesz chronić swoją markę w Amazon, zalecamy dwa doskonałe zasoby:

Rejestracja marki na Amazon: możesz zarejestrować swoją markę, aby mieć większy wpływ na treść strony z informacjami o produkcie. 

Brand gating na Amazon: aby chronić swoją markę przed podrabianiem i fałszerzami.

 

Łączenie numerów ASIN

Innym sposobem ochrony swojej marki jest połączenie numerów ASIN w celu uniknięcia duplikatów aukcji. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej i przesłać prośbę o połączenie numerów ASIN do Amazon.

 Merge Amazon ASIN Numbers

 

Wsparcie Amazon

Kontaktując się ze wsparciem Amazon, numer ASIN jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zlokalizowanie przedmiotu i zapewnienie potrzebnego wsparcia.

 

Pełna optymalizacja produktów przez upewnienie się, że masz odpowiednie numery ASIN może wydawać się ciężką pracą, ale pamiętaj, że Amazon zdominował rynek w 2016 jako największy sprzedawca online i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie zwolnili tempo.

Jeśli chcesz podwoić sprzedaż w Amazon, omówiliśmy 9 innych wskazówek dotyczących optymalizacji, które pomogą Ci zwiększyć widoczność Twoich aukcji.  

New Call-to-action

 Powrót na górę strony or Pobierz przewodnik Amazon w PDF    

Komentarze

Stworzone z    przez  DataFeedWatch

Pisz dla nas