<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://q.quora.com/_/ad/8fb78ae898f448e9b008c905098c9da9/pixel?tag=ViewContent&amp;noscript=1">

Treści Amazon A+ dla najlepiej sprzedających się produktów

amazon-a-najlepiej-sprzedajace

Siła i wpływ Amazon na sprzedaż detaliczną online rosną z dnia na dzień: 43% całej sprzedaży detalicznej online w USA przeszło przez Amazon w 2016. Jest to obecnie najpopularniejszy serwis e-commerce dla kupujących, ale nie jest to zaskoczeniem. 

Osiągnęli ten status, konsekwentnie promując się poprzez wiele działań marketingowych online i offline, co ma również zalety dla handlowców. Wpływa to znacząco na ruch w witrynie, co z kolei pomaga skierować większy ruch do Twojego produktu, jeśli Twoje oferty są zoptymalizowane, a Twoje produkty są wystarczająco widoczne dla klientów.

Jeżeli chcesz podwoić swoją sprzedaż na Amazon, opisaliśmy 9 innych porad dotyczących optymalizacji, które pomogą Ci zwiększyć widoczność Twoich ofert.   

W rzeczywistości wśród wielu narzędzi udostępnianych handlowcom jest też Treść Amazon A+

Treść Amazon A + ma na celu ostateczne zwiększenie sprzedaży poprzez ulepszenie opisu produktu o skanowany tekst podkreślający cechy i zalety Twoich produktów. To nie tylko pomaga Twoim klientom dowiedzieć się więcej o Twoich produktach, ale także przynosi korzyści z punktu widzenia Amazon SEO. Amazon twierdzi, że A + pomaga w rankingu.

 

Treść A+ vs. Ulepszona treść marki

A+ oraz Ulepszona Treść Marki (EBC) są podobne, ale A+ jest narzędziem marketingowym w AVC (Amazon Vendor Central), a EBC jest narzędziem marketingowym w ASC (Amazon Seller Central), które w tej chwili jest nieaktywna dla rynków europejskich.

amazon-a+-content (1)

Ulepszona treść marki zawiera ulepszone obrazy i umieszczanie tekstu w aukcjach produktów, podczas gdy Strony A+ obejmują wysokiej jakości zdjęcia, filmy i tabele porównawcze.

Jeśli chodzi o treść A +, handlowcy mają możliwość samoobsługi lub korzystania z ‘Amazon Builds’.

amazon-a+-content-modules (1)

Amazon Builds są droższe (do trzech razy więcej za stronę) niż samoobsługa, ale znacznie ułatwiają proces instalacji. Ta usługa oferuje następujące poziomy:

 • Basic 
 • Silver 
 • Gold 
 • Platinum

Wróć na górę strony lub Pobierz Kompletny Poradnik Optymalizacji Plików Danych Produktowych

 

Jak najlepiej wykorzystać Treść A+ 

Podczas gdy nadal będziesz musiał przesłać treść i zdjęcia, Amazon Builds wybierze układ projektu i szczegóły Twojej strony.

miele-a+-content (1)

Jedną z najbardziej korzystnych funkcji w treści A + są wykresy konwersji. Pozwala to klientom zrozumieć funkcje produktów porównanych z produktami oferowanymi przez konkurentów. Jest to wyświetlane klientom w następujący sposób, który świetnie obrazuje przykład Miele:

miele-a+-kontent-konwersje

Chociaż sprzedawcy zgłosili wzrost konwersji o 3–10%, należy pamiętać o następujących kwestiach: 

 • Sprzedawcy korzystający z telefonu komórkowego zobaczą treść A +. A + jest kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, wystarczy przejść do opisu produktu 
 • Treść A + nie jest indeksowana; na stronie produktu nie zobaczysz wzrostu liczby kliknięć organicznych. 
 • Możesz edytować zawartość strony Amazon A + tylko przez dwa dni po uruchomieniu i jest dostępna dla produktu w ciągu trzydziestu dni od potwierdzenia zamówienia. 
 • O ile sprzedawca nie zawrze umowy z menedżerem dostawcy (dedykowana osoba kontaktowa w Amazon), sprzedawca musi kupić kredyty A + o wartości od 300 € do 1000 € w zależności od modułu, kategorii produktu i ASIN.  

Przed podjęciem decyzji, czy treść A + jest odpowiednia dla Twojej marki i produktów, możesz rozważyć następujące kwestie:

 • Co robią twoi konkurenci? Czy używają treści A +? 
 • Czy istnieje obecnie podobny schemat klienta? 

Ile pieniędzy obecnie zarabia ASIN? Więcej na temat ASIN na stronie: Numery Amazon ASIN Number.

 

Wróć na górę strony lub Pobierz Kompletny Poradnik Optymalizacji Plików Danych Produktowych

 

Wytyczne Treści A+ 

Postępowanie zgodnie z wytycznymi Amazon ma kluczowe znaczenie dla zatwierdzenia aplikacji do treści, a przestrzeganie najlepszych praktyk pomoże zwiększyć skuteczność i współczynnik konwersji strony. 

Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować treść A +:

  1. Nie dołączaj znaków specjalnych i unikaj niektórych symboli, takich jak symbol znaku towarowego. Nie są one dozwolone zgodnie z wytycznymi Amazon; 
  2. Unikaj odnoścników – one też są zabronione; 
  3. Dołącz wykresy. Zwiększają konwersje; 
  4. Upewnij się, że Twoje obrazy pasują do wymaganych wymiarów; 
  5. Pamiętaj, że Twój projekt odzwierciedla Twoją markę – pomyśl o tym, aby projekt był jednolity na wszystkich stronach i ukierunkowany na klienta oraz zgodny z Twoją marką; 
  6. Użyj banerów. Rozdzielają one tekst, co pomaga przyciągnąć zainteresowanie klientów i zapewnia więcej wiadomości dotyczących produktu. 

Wskazówka: Obmyślając stronę A +, zastanów się, w jaki sposób przekażesz swoją wiadomość. Jeśli jest ona trudna do podsumowania przy użyciu punktorów i podstawowych zdjęć (takie scenariusze mogą obejmować na przykład laptopy lub systemy dźwiękowe), warto użyć treści A + przede wszystkim, aby wzbogacić opis produktu za pomocą banerów.

 

Wróć na górę strony lub Pobierz Kompletny Poradnik Optymalizacji Plików Danych Produktowych

 

Podsumowanie

Pełna optymalizacja produktów na Amazon poprzez wdrożenie optymalnych treści produktu, właściwą kategoryację produtów, używanie najlepszych zdjęć, wykorzystanie narzędzia do zarządzania produktem i zapewnienie tego, że cena na Amazon jest konkurencyjna oznacza dużo ciężkiej pracy.

Aby dołączyć do wyścigu, skorzystaj z powyższych wskazówek, pamiętaj o ciągłym monitorowaniu i porównywaniu wyników podczas wprowadzania ulepszeń i uważnym obserwowaniu zmian w Amazon. Wdrożenie nowej, ekscytującej funkcji jest wynikiem sprytnych badań, a bycie na bieżąco pomoże Ci wyprzedzić konkurencję.

New Call-to-action

 

Komentarze

Stworzone z    przez  DataFeedWatch

Pisz dla nas