Jak używać niestandardowych etykiet, aby odnieść sukces w Google Shopping?



Zrozumienie etykiet niestandardowych: Podstawy

 

Stosowanie niestandardowych etykiet pozwala na segmentację produktów w oparciu o wybrane przez Ciebie kryteria. Przejdziemy przez podstawy, a następnie konkretne przykłady i kiedy ich używać później. W reklamach tekstowych Google możesz licytować konkretne słowa kluczowe, ale nie jest to możliwe w przypadku reklam w sklepie. Dlatego elementy takie jak negatywne słowa kluczowe i niestandardowe etykiety są jednymi z największych atutów, jeśli chodzi o kontrolę wydatków na reklamę.

 

Jesteś nowy w Google Shopping? Przeczytaj to najpierw.

 

Feedy produktowe mogą występować w wielu formatach i formach, takich jak XML, CSV, TXT, itp. Zawierają one wszystkie informacje i dane na temat Twoich produktów, a następnie są wykorzystywane do przekazywania tych informacji do Google w zorganizowany sposób. 

 

Oto przykład feedu produktowego w arkuszu kalkulacyjnym Google:

 

product_feed_custom_label_spreadsheet_example-1 

Czasami zrozumienie jak działają atrybuty i pola feedu nie jest proste. Dlatego też, na potrzeby tego poradnika, pomyślmy o kanale produktowym jako o prostym arkuszu kalkulacyjnym pokazującym listę produktów, które posiadasz w swoim katalogu.

 

Wiersze pokazują listę produktów, a kolumny pokazują atrybuty produktów, takie jak ID produktu, tytuł, opis, cena, dostępność i tak dalej. Załóżmy, że atrybut ID umieściłbyś w pierwszej kolumnie arkusza, kolumnie A. Następnie mógłbyś umieścić tytuł w kolumnie B, opis w kolumnie C i tak dalej.

 

W Google Shopping niektóre kolumny (nazywane również atrybutami, polami lub danymi produktu) są obowiązkowe, podczas gdy inne są opcjonalne. ( Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej szczegółów na temat atrybutów obowiązkowych i opcjonalnych).


Optymalizując te dane za pomocą narzędzia takiego jak DataFeedWatch, ustawiasz swoje kampanie na sukces success, dając Google informacje, których potrzebuje w sposób, który może łatwo przetworzyć.

 

Czym są etykiety niestandardowe?

 

Google Shopping umożliwia Ci tworzenie grup produktów. Możesz je oprzeć na następujących atrybutach:

  • Kategoria
  • Etykiety niestandardowe 
  • Typ produktu 
  • ID produktu
  • Stan
  • Marka
  • Kanał
  • Ekskluzywność kanału

 

Jeśli wolisz podzielić swoje grupy produktów według innego atrybutu, etykiety niestandardowe oferują możliwość tworzenia grup produktów na podstawie warunków, które sam ustalisz.

 

Etykiety niestandardowe nie są atrybutem wymaganym do zatwierdzenia Twojego produktu. Ale to właśnie one stanowią klucz do odblokowania segmentacji produktów w Twoich kampaniach.

 

Możesz dodać do 5 niestandardowych etykiet do swojego kanału produktu, zaczynając od 0 i kończąc na 4. Poniżej znajduje się przykład, w jaki sposób można to oznaczyć oraz możliwe definicje i wartości, których można użyć:

 

custom_labels

 

Dzięki niestandardowym etykietom możliwa jest segmentacja produktów, co pozwala na większą swobodę w składaniu ofert.

 

Dodanie tych wartości dla każdego produktu z osobna pozwoli Ci na segmentację ofert w kampaniach zakupowych.

 

Podczas gdy inne atrybuty feedu są powiązane z konkretnym produktem i zawsze muszą być takie same, jak te pokazane na stronie internetowej reklamodawcy, niestandardowe etykiety mogą być dowolne i potencjalnie zmieniać się w dowolnym momencie.

 

W rzeczywistości ich wartości nie są wyświetlane nigdzie indziej niż na Twoim koncie Google Ads.

 

Podsumowując, możesz użyć niestandardowych etykiet w swoim kanale danych produktu, aby:

  • Segmentować swoje produkty 
  • Mieć większą kontrolę nad ofertami 
  • Być konkurencyjnym
  • Przeprowadzać eksperymenty 
  • Podkreślać sprzedaż 
  • ...i nie tylko!

 

Przyjrzymy się temu bliżej w dalszej części artykułu.

 

Powrót na górę strony lub Pobierz swoją kopię kompletnego poradnika Google Merchant Center

 


Jak tworzyć etykiety niestandardowe

 

Zacznijmy od kilku sposobów, w jakie możesz dodać etykiety niestandardowe do swojego feedu produktów.

 

Użyj wartości statycznej z DataFeedWatch

 

Dzięki mapowaniu tej reguły można ekstrapolować słowo z dowolnego atrybutu produktu i wypełnić nim kolumnę etykiety niestandardowej. W poniższym przykładzie reguła wyszukuje wszystkie produkty, w których tytule (lub opisie) pojawia się słowo "koszula" i wypełnia tym samym słowem kolumnę "etykieta". W ten sposób możesz zebrać wszystkie koszule w jedną grupę produktów w Google Ads.

 

shirt

 

Dla sezonów lub innych atrybutów, dla których nie ma osobnego pola:

 

season

 

Dla marży opartej na cenie:

 

high_medium_margin

 

Dla bestsellerów. Możesz oznaczyć poszczególne produkty jako najlepiej sprzedające się, mapując je z ID produktu:

 

top_seller

 

Lub, jeśli masz listę bestsellerów, możesz również po prostu przesłać je do DataFeedWatch i użyć 'jest na liście':

 

top_seller_2

 

Feedy uzupełniające


Jeśli nie używasz narzędzia do zarządzania kanałami, możesz użyć feedu uzupełniającego, aby utworzyć je w swoim feedzie produktów.

 

supplemental_custom_label_feed

 

Najprostszym sposobem na ich ustawienie jest utworzenie nowego arkusza kalkulacyjnego Google. Następnie możesz użyć pierwszej kolumny dla ID produktu i kolejnych kolumn dla etykiety, której chcesz użyć. Po tym możesz przesłać go do Google Merchant Center.

 

Powrót na górę strony lub Pobierz swoją kopię kompletnego poradnika Google Merchant Center


 

Do czego w praktyce można wykorzystać etykiety niestandardowe

 

Teraz, kiedy już rozumiesz czym są niestandardowe etykiety i jak je tworzyć, zobaczmy jak możesz je wykorzystać w swoich kampaniach zakupowych. Wspomnieliśmy już, że niestandardowe etykiety pozwalają mieć większą kontrolę nad tym, gdzie trafiają Twoje wydatki na reklamę. Ale jakie są konkretne zastosowania?

Inne korzyści to możliwość szybkiego wprowadzenia szerokich zmian, np. wyłączenie niektórych artykułów sezonowych.

 

Ogólne zastosowanie

 

Prawdopodobnie największym zastosowaniem etykiet niestandardowych jest segmentacja kampanii zakupowych w celu optymalizacji. Przejdziemy przez 6 najczęstszych zastosowań, ale jak zobaczysz na końcu, możesz je wykorzystać do wszystkiego.

 

Wyprzedaże, zniżki i promocje

 

Powiedzmy, że chcesz nadążyć za konkurencją i wiesz, że Twoje ceny sprzedaży ustawią Cię ponad resztą i spowodują wzrost sprzedaży. W takim przypadku, można segmentować te produkty i licytować wyżej, aby zobaczyło je więcej kupujących.

 

To samo możesz zrobić z artykułami, których chcesz się szybko pozbyć, lub jako sposób dla kupujących, aby znaleźć więcej artykułów w Twoim sklepie. Połącz to z dobrą ofertą wysyłki, a napędzisz sprzedaż.

 

Przedział cenowy

 

Czy Twoje produkty z wyższej półki prowadzą do większej liczby kliknięć? A może twoje niskie-średnie ceny produktów przynoszą najwięcej ruchu z reklam produktów. Jeśli widzisz silną korelację w tym obszarze, można skonfigurować przedział cenowy oparty na etykietach niestandardowych, aby segmentować i odpowiednio licytować te produkty. 

 

Opłacalne vs. Nieopłacalne

 

Marnowanie budżetu reklamowego na produkty, które nie powodują sprzedaży jest dołujące dla każdego sprzedawcy. Zwalczaj to dzieląc swoje produkty na te, które przynoszą Ci zysk i te, które go nie przynoszą.

 

Wydajność

 

W Twoim katalogu na pewno znajdą się produkty, które działają lepiej niż inne. Możesz umieścić te produkty w grupie, dzięki czemu można zwiększyć na nie licytację. Wystarczy upewnić się, że reklama tych produktów nie kosztuje cię więcej w porównaniu z tym, ile przynosi zysku.

 

Warto również przyjrzeć się tym produktom i sprawdzić, czy są jakieś różnice w stosunku do innych produktów, które mogą powodować ich lepsze działanie. Zrób listę i zachowaj ją do testów A/B (więcej na ten temat później).

 

Sezonowość

 

Nie wydawaj budżetu reklamowego na kostiumy kąpielowe w środku grudnia (oczywiście, jeśli jesteś na półkuli północnej). Jeśli masz dużo sezonowych produktów, takich jak ten, będziesz chciał je segmentować, aby można było go łatwo wykluczyć lub obniżyć budżet, gdy nie jest prawdopodobne, aby się dobrze sprzedawał.

 

Wysyłka

 

Kupujący UWIELBIAJĄ darmową wysyłkę lub dobre ceny za wysyłkę. Jeśli masz różne metody wysyłki (np. darmowa, drop, standardowa), możesz rozdzielić je według opcji wysyłki i promować je.

 

...lub do czegokolwiek innego

 

Możesz je wykorzystać do niemal wszystkiego, co przyjdzie Ci do głowy. Inne przykłady to:

  • płeć
  • rozmiar
  • święta
  • produkt 
  • kategoria
  • marki własne
  • ...i więcej!

 

Uwaga dotycząca licytacji

Mówiąc prościej, jeśli chcesz, aby Twój produkt był widoczny częściej, możesz zwiększyć swoją ofertę. Jeśli odwrotnie, zmniejsz ofertę dla tego konkretnego segmentu. Jak zawsze, miej oko na analitykę, aby zobaczyć, jak działają twoje produkty, aby wiedzieć, co najlepiej zrobić.

 

Konkretne przykłady

 

Zanurzmy się jeszcze głębiej w kilka rzeczywistych sytuacji, w których możesz się znaleźć.

 

Bardziej agresywnie licytuj bestsellery i produkty sezonowe

 

Jeśli chodzi o duże witryny e-commerce, istnieje prawdopodobieństwo, że tylko stosunkowo niewielka część katalogu produktów jest rzeczywiście istotna w danym momencie. Na przykład, w przypadku księgarni, większość sprzedaży będzie napędzana głównie przez najbardziej popularne książki sezonu.

 

Biorąc pod uwagę ograniczony czas i brak możliwości zoptymalizowania wszystkich tysięcy produktów, które masz w feedzie, sensowne jest, aby priorytetowo traktować tylko te książki. To, co można wtedy zrobić, to wyciągnąć raport z bestsellerowych produktów tygodnia i umieścić je w Google Sheet.

 

Następnie można dodać kolumnę o nazwie, na przykład, "segment" i wypełnić ją wartością "Bestsellery". Tak długo, jak identyfikatory produktów wprowadzone w arkuszu Google pasują do tych w głównym kanale, możesz przesłać ten arkusz jako dodatkowy kanał w Merchant Center.

 

W tym momencie możesz użyć reguły “ustaw na”, aby ustawić custom_label_0 w Twoim głównym kanale, aby był równy atrybutowi 'segment' w Twoim feedzie uzupełniającym. Zobacz poniżej, jak może wyglądać Twój feed uzupełniający:

 

id_segment

 

Wartości etykiety niestandardowej znajdziesz na swoim koncie Google Ads. Stamtąd będziesz mógł stworzyć co najmniej dwie grupy produktów, jedną zawierającą wszystkie produkty z custom_label_0 równą 'Bestsellery' i drugą z całą resztą katalogu.

 

custom_labels_product_groups_subdivision_adwords

 

Co więcej, za pomocą formuł arkusza Google można dynamicznie zmieniać wartości etykiet niestandardowych. Na przykład, jak tylko produkt przestanie być bestsellerem, jego wartość może automatycznie zmienić się z "Bestsellery" na "Niski priorytet".

 

Możesz również podzielić segmenty produktów na różne kampanie, a nie tylko grupy produktów.

 

W ten sposób można przydzielić różne budżety, a nie tylko oferty. Jest to szczególnie pomocne, gdy używasz automatycznych strategii licytacji, takich jak targetowanie ROAS lub maksymalizacja kliknięć, które nie pozwalają na ręczne składanie ofert.

 

Bądź bardziej konkurencyjny na produktach o wysokiej wartości/wysokiej marży

 

Możesz użyć tej samej strategii (feedy uzupełniające + niestandardowe etykiety) do segmentacji produktów w oparciu o ich wartość strategiczną, która może dotyczyć marży albo ceny.

 

Możesz licytować bardziej agresywnie na wartościowe produkty, albo umieścić je w osobnej kampanii z większym budżetem. Można również utworzyć wiele segmentów w oparciu o cenę produktu.

 

Na przykład, możesz połączyć wszystkie produkty w cenie poniżej 5€, a następnie pomiędzy 5 a 15, pomiędzy 15 a 30 itd. Nawet jeśli nadal nie jesteś pewien, jak je licytować, segmenty mogą być nadal przydatne, aby zobaczyć, jak te produkty działają, gdy są połączone.

 

Na tej podstawie będziesz w stanie ustawić optymalne oferty.

 

Być mniej konkurencyjnym na produktach z brakującymi lub błędnymi atrybutami

 

Czasami może się zdarzyć, że feed wygenerowany przez programistów nie jest w 100% dokładny. Niektórym produktom może brakować opisu, który jest wysoce zalecany, ale nie obowiązkowy.

 

A może produkt ma domyślny obraz, ponieważ rzeczywisty nie był w stanie być pozyskany. Duże feedy są pełne takich nieścisłości. Mimo, że możesz użyć dodatkowych feedów, aby rozwiązać niektóre z tych problemów, są szanse, że nie będziesz w stanie naprawić ich wszystkich.

 

Dlatego chcesz wykluczyć, lub przynajmniej ustawić niską ofertę, na produkty z brakującymi atrybutami, ponieważ w zasadzie wyglądają źle w porównaniu do konkurencji. Możesz przejść do zakładki diagnostycznej na swoim koncie Google Merchant Center i pobrać pełną listę produktów z problemami z atrybutami.  

Następnie możesz dodać je do feedu uzupełniającego i utworzyć kolumnę, której użyjesz do wypełnienia atrybutu niestandardowej etykiety w swoim głównym kanale. Można to zrobić za pomocą wspomnianej wcześniej reguły feedu "ustaw na".

 

merchant_center_flagged_products

 

Zanim zaczniesz używać niestandardowych etykiet, musisz oczywiście pomyśleć o tym, jak chcesz je uporządkować. Użycie tabeli takiej jak ta poniżej pomoże Ci zdefiniować właściwe cele i wartości, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom.

 

Na podstawie przykładów, przedstawionych wcześniej może to wyglądać następująco:

 

Etykieta Niestandardowa

Cel

Wartośc

0

Hity

Wysoki przychód, niski przychód

1

Zjadacze budżetu

Wysoki zysk, niski zysk

2

Zaczepka

Nowość, zniżka, wyprzedaż

3

Zysk

Wysoka marża, niska marża

4

Sezon

Święta, Superbowl, zima

 

Śledzenie wydajności na poziomie grupy produktów

Ponieważ Twoje produkty są teraz podzielone na segmenty, będziesz mógł przeglądać raporty i metryki na poziomie grupy produktów. W rzeczywistości, po utworzeniu wielu grup produktów, będziesz w stanie zobaczyć ich wydajność na pierwszy rzut oka.

 

Raportowanie na poziomie produktu, choć dostępne w Google Ads w zakładce "produkty", zdecydowanie nie jest realną opcją dla dużych biznesów e-commerce z ogromnymi feedami. Raporty na poziomie grupy produktów są o wiele bardziej wnikliwe i łatwiejsze do odczytania.

 

Przeprowadzanie eksperymentów

Dzięki raportowaniu na poziomie grupy produktów, można sprawdzić wyniki segmentu w porównaniu do innego.

 

Na przykład, możesz chcieć zobaczyć, jak koszt wysyłki wpływa na współczynnik konwersji. Tak więc stworzyłbyś grupę produktów łączącą wszystkie produkty, które są wysyłane w cenie X i inną grupę produktów wysyłanych w cenie Y.

 

Następnie można porównać wyniki. W jaki sposób można by w ten sposób segmentować produkty? Łatwo, wypełniając kolumny niestandardowej etykiety w oparciu o cenę wysyłki produktów.

 

 

Powrót na górę strony lub Pobierz swoją kopię kompletnego poradnika Google Merchant Center

6 ekspertów Google Shopping dzieli się swoimi ulubionymi zastosowaniami niestandardowych etykiet

 

gobinesan_rajaratnam

 

Jedną z moich ulubionych niestandardowych etykiet w Google Shopping jest <Product name>.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale w interfejsie Google możesz podzielić produkty według marki, typu produktu, kanału, ID artykułu itp. itd. ale nie można dzielić według tytułów produktów lub nazw produktów. Patrz zrzut ekranu 1.

 

Oto prosta sztuczka, aby podzielić produkty według nazw (tytułów) w interfejsie Google za pomocą niestandardowych etykiet i reguł feedu.

Aby być w stanie zrobić to w pierwszej kolejności, trzeba będzie zrobić małe dostosowanie w Merchant Center, gdzie ustawić Custom label 0 być równa tytuł za pomocą reguł Feed. Patrz zrzut ekranu 2. 

W ten sposób przypisujemy etykiecie Custom label 0 wartość z istniejącego feedu - w tym przypadku tytuł produktu. Po tym, możesz przejść do interfejsu Google Ads i podzielić według Etykieta niestandardowa 0 - i w prosty sposób masz swoje nazwy produktów w widoku zamiast na przykład ID produktu.

 

Ograniczenia: Należy pamiętać, że istnieje ograniczenie dla niestandardowych etykiet i można mieć tylko 1000 unikalnych wartości - więc powinno to dobrze działać na kontach z mniej niż 1000 produktów.

 

custom-labels-google-shopping-product-name

Produkty podzielone według ID produktu vs. Produkty podzielone według tytułu produktu

 

custom-labels-product-title-subdivide-campaign

custom-labels-example

 

Inną ulubioną niestandardową etykietą są przedziały cenowe

 

Segmentacja lub grupowanie przedziałów cenowych jest klasycznym i doskonałym sposobem na oddzielenie produktów według przedziału cenowego. Jest to również przydatne, gdy występują duże różnice w cenach produktów.

 

Dzięki grupowaniu według przedziałów cenowych, łatwo uzyskasz przegląd tego, który asortyment produktów zapewnia największą wartość dla Twojej kampanii i firmy.

 

Na przykład, produkt, który kosztuje 150 dolarów, może znajdować się w przedziale cenowym "50$ - 150$". 

Można zdefiniować kilka przedziałów cenowych. Na przykład:

 

< 50$ < 50$ - 150$ > 150$

 

Możesz stworzyć niestandardową etykietę przedziału cenowego bezpośrednio w Merchant Center za pomocą reguł feedu lub użyć innych narzędzi optymalizujących feed.

To co zwykle robimy, to używamy reguł feedu, gdzie ustawiamy warunek, jeśli cena jest większa niż 'XX'$ to ustawiamy etykiety niestandardowe na "ProductPriceOverXX".

 

custom-labels-price-buckets

 

Wreszcie, co nie mniej ważne, mamy konkurencyjne ceny - etykiety niestandardowe 

 

Jeśli ceny na niektóre z Twoich produktów są konkurencyjne, to dlaczego nie skorzystać z nich w pełni? Dla niektórych klientów stosujemy ceny konkurencji w etykietach niestandardowych. W ten sposób możemy sprawdzić, czy produkty naszego konkurenta są tańsze czy droższe. Wiedząc o tym, możemy agresywniej licytować produkty, o których wiemy, że są tańsze od konkurencji - zakładając, że będą się lepiej sprawdzać ☺.

 

Istnieje kilka narzędzi, które mogą być używane do uzyskania cen konkurencji i wyświetlania ich wewnątrz etykiety niestandardowej.

 

Gobinesan Rajaratnam - Conversio ApS I LinkedIn 


 

andreas_lang

 

Początkujący: Prostym sposobem na skonfigurowanie niestandardowych etykiet jest oparcie ich na cenach produktów, podczas gdy ceny produktów często są dobrym wskaźnikiem zarobków.

Kiedy używasz niestandardowej etykiety dla cen produktów zazwyczaj układasz grupy od niskich, średnich i wysokich cen produktów: 0-500DKK, 501-1. 500DKK i 1. 501DKK do ceny maksymalnej w feedzie.

 

Ustaw priorytet kampanii na niski, średni i wysoki i licytuj w tej kolejności.

 

Eksperci: Oprócz uporządkowania produktów według ceny produktu, możesz użyć niestandardowej etykiety do stworzenia optymalnego "rozwiązania 3 kampanii"; ogólne, marka i model/produkt. Ustaw priorytet kampanii odpowiednio jako wysoki, średni i niski oraz oferty w odwrotnej kolejności.

 

Następnie dodaj wszystkie określenia modelu i marki jako negatywy do kampanii ogólnej i wszystkie modele/produkty do kampanii marki. Wolę używać wspólnego budżetu dla wszystkich trzech kampanii, a to pozwala na najniższą licytację dla ogólnego, większą dla marki i najwyższą dla modelu/produktów.

 

Użycie niestandardowej etykiety jest również możliwe dla feedów sezonowych i jeśli masz więcej niż np. 8 produktów w magazynie i chcesz je sprzedać, możesz automatycznie umieścić je w kampanii o wyższym priorytecie.

 

Andreas Lang - Search Partners I LinkedIn


 

Thomas _Byskov Madsen_banner-1

 

Etykiety niestandardowe służą przede wszystkim do różnicowania ofert w ramach kampanii zakupowych i grup produktów.

 

Identyfikacja kluczowych różnic w oczekiwanej wydajności produktu pozwoli Ci odpowiednio dostosować oferty. Poniżej znajdują się niektóre z moich ulubionych, które można skonfigurować za pomocą DataFeedWatch.

  1. Sprzedaż vs. normalne ceny: Podziel swoje kampanie zakupowe na dwie ścieżki, aby umożliwić wyższe oferty na przedmioty z wyprzedaży, ponieważ możesz spodziewać się wyższego CVR i możesz chcieć najpierw wyczyścić zapasy przedmiotów z wyprzedaży. 
  2. Przedziały marży brutto: Jeśli masz dostępne te informacje, możesz utworzyć niestandardowe etykiety z przedziałami bezwzględnych poziomów marży brutto lub jako procent przychodów. 
  3. Oznacza to, że możesz podzielić kampanie zakupowe na różne cele CPA (jeśli są bezwzględne) lub cele ROAS (jeśli są wskaźnikowe), w zależności od rentowności. 
  4. Bestsellery (z sezonu): Tworzenie etykiety dla najlepiej sprzedających się przedmiotów, być może również z bieżącego sezonu, jest bardzo potężną strategią do licytacji na produkty, które są najbardziej prawdopodobnie będą zwracały się teraz.

W zależności od branży, może być konieczna dość częsta aktualizacja (np. w przypadku książek). Specjalista PPC może nie być najlepiej poinformowany, aby wiedzieć, co będzie bestsellerem z wyprzedzeniem, więc oparcie etykiet na zasadzie "jest na liście" oznacza, że inna osoba posiadająca te informacje może je na bieżąco aktualizować ze wspólnego arkusza kalkulacyjnego.

 

Thomas Byskov Madsen - Dept I LinkedIn I Facebook 


 

brian_ahle

 

Jedną z moich ulubionych etykiet jest zdecydowanie etykieta “na wyprzedaży”. Często widzimy, że nasi klienci są bardziej konkurencyjni cenowo w porównaniu do konkurencji, gdy mają produkty w sprzedaży, dlatego mamy tendencję do zwiększania nacisku na te produkty.

 

Cena jest również czynnikiem rankingowym w Google Shopping i ważne jest, aby nie przegapić konwersji z powodu, na przykład, niskich ofert. 

Inne z moich ulubionych etykiet to nasze etykiety sezonowe, których używamy zgodnie z porami roku: Czarny Piątek, świąteczna wyprzedaż, styczniowa wyprzedaż, szczyt sezonu/poza sezonem, itp.

 

W ten sposób o wiele łatwiej jest dostosować oferty wyższe i niższe w zależności od pory roku - na przykład, chcemy licytować więcej za stroje kąpielowe, gdy zbliża się lato w porównaniu do tego, co chcemy w środku zimy.

 

Poza tym zawsze jest więcej opcji sprzedaży w szczycie sezonu, dlatego następuje wyższa licytacja na przedmioty, które nie sprzedają się, tak dobrze poza sezonem. Można powiedzieć, że używamy etykiet niestandardowych, aby przełączać się między różnymi porami roku w znacznie łatwiejszy i bardziej efektywny sposób.

 

Brian Ahle - Searchmind I LinkedIn


 

thomas_jaskov

 

Ponieważ "oparte na danych" jest w naszym DNA, zawsze pracujemy z tak dużą ilością danych, jak to tylko możliwe. W ciągu ostatnich lat pomogliśmy wielu klientom, w tym niektórym z największych duńskich firm.

 

Kiedy pracujemy na kontach Google Ads naszych klientów, nigdy nie robimy niczego, co nie jest oparte na danych. Dokonujemy głębokiej analizy wszystkich danych, które możemy znaleźć i aktywnie pracujemy z danymi naszych klientów. Jedną z rzeczy, z którymi pracujemy, są etykiety w kampaniach Google Ads oraz niestandardowe etykiety dla kampanii Google Shopping.

 

Dwie z etykiet, które najbardziej lubimy i najczęściej używamy to "Sezon" i "Marża". Etykiety te są niezwykle pomocne, gdy pracujemy nad strategiami licytacji. Jeśli nie używasz etykiet i chcesz zacząć od jednej etykiety, wybierz "Marżę". To musisz mieć.

 

Dlaczego etykiety "sezon" i "marża" są tak użyteczne?

 

Etykiety te są przydatne, ponieważ można zdefiniować wartości takie jak "Zima", "Wiosna", "Lato", "Jesień" (dla sezonu) lub "NiskaMarża", "WysokaMarża" (dla Marży), aby lepiej kierować do klientów odpowiednie produkty w odpowiednim czasie i mieć kontrolę nad ofertami.

 

Jeśli popyt na produkt nie zmienia się w ciągu roku, nie potrzebujesz "sezonu". Jeśli prowadzisz kampanie Google Ads, spróbuj najpierw sprawdzić swoje dane wymiarowe. Czy zapotrzebowanie zmienia się w ciągu roku? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to powinieneś używać "sezon" w swoich kampaniach Google Shopping.

 

Aby zrozumieć, czy dany produkt jest "niskiej marży", "wysokiej marży", ściśle współpracujemy z naszymi klientami, ponieważ to oni zazwyczaj posiadają te dane. Te informacje są dla nas bardzo cenne, dzięki czemu możemy określić najlepszą strategię licytacji, tak aby nie tylko uzyskać jak najwięcej konwersji, ale także osiągnąć najwyższą rentowność dla naszych klientów.

 

Thomas Jaskov - Jaskov Consult I LinkedIn 


 

Jacques_van_der_Wilt_banner_color (1)

Obiektywne spojrzenie na swoje kampanie prawdopodobnie pokaże, że nie każda sprzedaż dokonana za pośrednictwem wyszukiwarki reklam pozytywnie wpłynie na ROAS. Zamiast skupiać się na liczbie sprzedaży, możesz zwrócić uwagę na zwiększenie zysków.

 

Etykiety niestandardowe są doskonałym narzędziem do wprowadzenia tej zmiany. Wyobraźmy sobie, że sprzedajesz buty.

 

kick_ads_table_transparent

 

W tym przykładzie średnie i drogie buty przynoszą Ci zysk, a tanie buty nie. W rzeczywistości, można nawet stracić pieniądze na każdej sprzedaży. Segregując swoje produkty na te 3 kategorie zapobiegniesz takiej sytuacji.

Możesz to osiągnąć w 3 krokach:

  1. Zacznij od połączenia swojego głównego źródła feedu danych z danymi marży. Możesz również obliczyć go bezpośrednio w swoim feedzie, jeśli masz wypełniony atrybut item_cost.
  2. Teraz można utworzyć niestandardowe reguły etykiet i przypisać im określoną marżę. Na przykład, możesz użyć "marża 20$ - 25$".
  3. Na koniec możesz zacząć dzielić kampanię na poddziały w oparciu o zasady, które właśnie stworzyłeś.

 

Jacques Van Der Wilt - Linkedin | DataFeedWatch

 

Powrót na górę strony lub Pobierz swoją kopię kompletnego poradnika Google Merchant Center


Podsumowanie: Dlaczego to ma znaczenie?

 

Używanie niestandardowych etykiet to sposób na "postawienie następnego kroku" w SERP. Chcesz pokazać kupującym produkty, które mają największe szanse na konwersję. Oznacza to również, że będziesz miał większe szanse na pojawienie się bliżej czołówki wyników.

 

To również daje systemowi uczenia maszynowego Google więcej sygnałów, komu pokazać Twoje produkty. Im więcej dokładnych informacji możesz podać, tym lepiej.

 

Dlatego chcesz segmentować tak dużo, jak to możliwe, nawet jeśli już korzystasz z automatycznych strategii licytacji Google lub uniwersalnych kampanii zakupowych.

 

Powrót na górę strony lub Pobierz swoją kopię kompletnego poradnika Google Merchant Center


Etykiety niestandardowe to sposób na dalszą optymalizację Twoich kanałów zakupowych, aby uzyskać z nich jak najwięcej korzyści. Nie są to atrybuty wymagane, ale zdecydowanie powinieneś je uwzględniać. Możesz użyć do 5 niestandardowych etykiet i wybrać, co każda z nich reprezentuje. 

Przyjrzyjmy się dokładnie, czym są niestandardowe etykiety i jak wykorzystać ich pełny potencjał.


custom_label_organization 1 (1)

Written by Olga Wojas

Olga Wojas is the Country Manager UK for DataFeedWatch

Comments

Polecane

Stworzone z   przez   DataFeedWatch

Pisz dla nas