5 kluczy do audytu konta reklamowego Google

  5-kluczy-do-audytu-konta-reklamowego-Google

  Nazywam się John Horn I jestem partnerem w StubGroup Advertising. Pracowałem z setkami firm w USA i na całym świecie, od sklepów jednoosobowych po międzynarodowe korporacje i nauczyłem się jednej kluczowej rzeczy: prawdopodobnie marnujesz pieniądze na reklamy Google.

  Widziałem jak usługi drzewne marnują pieniądze, chcąc dotrzeć do ludzi szukających “Dollar Tree”. Widziałem stronę ecommerce przypadkowo podwójnie nabijającą zamówienia na zamówienia, które Google Ads do nich przyciągały. Widziałem, jak dealer samochodowy robi 23 mln bezwartościowych wrażeń z aplikacji do gier i latarek.

  Po osobistym audycie setek kont Google Ads na przestrzeni lat, czuję, że widziałem już wszystko. A potem dokonam audytu nowego konta i dostaję nowego zastrzyku adrenaliny, kiedy odkrywam jakiś nowy sposób, w jaki marnuje się pieniądze reklamodawcy lub pozostawia się na stole ogromną potencjalną wartość. 

  Marnotrawstwo pieniędzy i przegapianie możliwości rozwoju zdarza się cały czas na kontach Google Ads dużych i małych firm, niezależnie od tego, czy konta te są zarządzane samodzielnie, czy też zlecane największym agencjom na świecie. Dlatego tak ważne jest, abyś Ty lub ktoś, komu ufasz, regularnie kontrolował Twoje konto Google Ads i wcześnie wykrywał te pozornie nieuniknione błędy.

  Pamiętając o tym, oto pięć z najlepszych rzeczy do szukania podczas każdego audytu Google Ads.

   

  1. Przyjrzyj się swojemu raportowi dotyczącemu terminów wyszukiwania
  2. Sprawdź swoje śledzenie konwersji
  3. Używaj podglądu Google Ads i narzędzia diagnozującego
  4. Zobacz ile ruchu tracisz
  5. Spójrz na swoje dane na urządzenie
  BONUS: Darmowa ewaluacja Google Ads

  1. Przyjrzyj się swojemu raportowi dotyczącemu terminów wyszukiwania

  Słowa kluczowe to słowa i frazy, które każesz Google targetować za pomocą swoich reklam.

  raport-terminów-raportów

  Wyszukiwane terminy to PRAWDZIWE słowa, które ludzie wpisują lub mówią do Google, gdy wywołują Twoje reklamy. 

  Twój raport terminów wyszukiwania jest bijącym sercem kampanii wyszukiwania i zakupów. 

  Oto kilka czerwonych flag, których należy szukać w raporcie terminów wyszukiwania:

  1. Szukaj nieistotnych terminów wyszukiwania, które tracą Twoje pieniądze.

  Kiedy wyczyścisz systemy septyczne i widzisz „czyste rany septyczne"; w raporcie terminów wyszukiwania, oznacza to, że masz teraz świetne nowe negatywne słowo kluczowe do dodania. Możesz dodać słowo” rany" jako negatywne słowo kluczowe, a to zapobiegnie wszystkim, terminom zawierającym słowo „rany" w swoim wyszukiwaniu od uruchomienia reklamy.

  2. Szukaj terminów wyszukiwania za pomocą dużej liczy kliknięć i małej konwersji.

  Czasami Twój ruch jest istotny, ale nie pokazujesz ludziom odpowiednich reklam lub nie wysyłasz ich do prawej sekcji/strony Twojej strony internetowej. 

  Jeśli widzisz wysokonakładowo wyszukiwane terminy z poniżej średnim kursem wymiany, potraktuj to jako sygnał do dwukrotnego sprawdzenia, które grupy reklamowe tych szukanych terminów są wyzwalane, a które reklamy i strony docelowe w tych grupach reklamowych

  Powrót na górę


  2. Sprawdź swoje śledzenie konwersji

  Jeśli wyszukiwane terminy są biciem serca Twojego konta, to śledzenie konwersji jest jego pulsem.

  ścieżki-konwersacji

  Nie możesz wiedzieć, jak generować większe przychody i zyski z kampanii, chyba że wiesz, co działa dobrze, a co nie (i dlaczego lub dlaczego nie). Śledzenie konwersji odpowiada na to pytanie. 

  Widziałem więcej sposobów, aby zepsuć śledzenie konwersji niż upalnych dni w Teksasie (których jest około 365). 

  Oto kilka rzeczy, których należy szukać w raportach konwersji

  1. Upewnij się, że śledzisz konwersję.

  Jeśli nie, zacznij robić to teraz.

  2. Poszukaj wielu działań konwertujących, śledzących tę samą rzecz. 

  Jednym z częstych błędów jest importowanie celów z Google Analytics na konto Google Ads, a także śledzenie tej samej rzeczy za pomocą kodu śledzenia konwersji reklam Google Ads. 

  Spójrz na strony, na których wypalane są różne kody konwersji i sprawdź, czy którykolwiek z nich jest taki sam. 

  Aby zobaczyć stronę, na której wypala się Twój kod śledzenia, przejdź do strony Konwersje w Twoim koncie Google Ads, naciśnij na nazwę akcji konwersji i naciśnij „STRONY".

  konwersje-stron-internetowych
  Jeśli widzisz więcej niż jedną akcję konwersji wypalającej na tej samej stronie, prawdopodobnie masz problem.

  3. Sprawdź współczynnik powtarzalności konwersji

  Śledzenie wielu operacji konwersji nie jest jedynym sposobem na przypadkowe przeliczenie konwersji

  powtarzanie-konwersji

  Każda akcja konwersji na koncie Google Ads posiada przycisk „Powtórz kurs". Możesz go znaleźć na stronie Konwersje na swoim koncie. 

  Jeśli Twój współczynnik powtarzalności jest wyższy niż 1, oznacza to, że czasami liczysz więcej niż 1 konwersję dla tego samego kliknięcia. W niektórych scenariuszach jest to w porządku. Na przykład, jeśli jesteś stroną internetową handlu elektronicznego i niektórzy ludzie składają wiele zamówień, dobrze, że śledzisz każde zamówienie. Ale jeśli spojrzysz na zakładkę „Strony internetowe" i zobaczysz, że ten sam identyfikator zamówienia jest śledzony jako 14 różnych konwersji, to jest to problem.

  4. Ponowna ocena tego, co śledzisz jako konwersję.

  Powinieneś tylko śledzić coś jako konwersję, jeśli jest to akcja, która ma dla ciebie wyraźną wartość. Formularze, zamówienia, rozmowy telefoniczne - to wszystko może być cenne. Śledzenie za każdego razu, gdy ktoś załaduje Twoją stronę główną, nie jest.

  Powrót na górę


  3. Używaj podglądu Google Ad i narzędzia diagnozującego

  Jeśli ciągle szukasz słów kluczowych, aby sprawdzić, czy twoja reklama się pojawia, proszę przestań. Jest wiele powodów, dla których jest to złe, ale też niepotrzebne. Możesz użyć podglądu reklamy, aby sprawdzić, czy Twoja reklama się pojawia, jak wygląda, jak wyglądają reklamy konkurencji i które z Twoich słów kluczowych są wyzwalane przez określone terminy wyszukiwania.
  narzędzie-do-podglądu-i-diagnostyki-reklam1. Wpisz szukane terminy, aby sprawdzić, czy wywołują one Twoje reklamy.

  Jeśli szukane terminy nie wywołują twoich reklam, Google zazwyczaj daje ci więcej informacji wyjaśniających, dlaczego tak jest.

  2. Sprawdź, czy wyszukiwane przez Ciebie terminy wywołują ODPOWIEDNIE reklamy.

  Możesz używać bardzo specyficznych reklam, które wysyłają ludzi do odpowiednich stron docelowych, które są idealne dla tego, czego ci ludzie szukają. Ale jeśli Twoje kampanie są niewłaściwie skonstruowane, ludzie wpisujący te konkretne słowa mogą uruchamiać szersze słowa kluczowe na Twoim koncie, które pokazują im mniej istotne reklamy i zabierają ich na mniej istotne strony docelowe.

  3. Miej oko na reklamy konkurencji.

  Podgląd reklam to świetne miejsce, aby mieć wgląd w to, co Twoi konkurenci mówią w swoich reklamach.

  Jeśli zobaczysz, że tempo kliknięć spada, może to dlatego, że facet po drugiej stronie ulicy oferuje 20% zniżki na kupon w swoich reklamach. Możesz oglądać takie rzeczy w Podglądzie reklam.

  Powrót na górę


  4. Zobacz, ile ruchu tracisz

  Użyj wskaźników dzielenia się wrażeniami, aby dowiedzieć się, jak często pojawiają się Twoje reklamy, a jak często powinny się pojawiać. wskaźniki-udziału-w-wyświetleniach

  Według definicji Google: „Wyszukiwarka podzielona przez szacunkową liczbę wyświetleń, które otrzymałeś w sieci wyszukiwania, przez szacunkową liczbę wyświetleń, które mogłeś otrzymać". 

  Jeśli posiadasz 100% udział we wrażeniach, oznacza to, że Twoje reklamy pojawiają się w 100% czasu, przez który czyjeś wyszukiwanie odpowiadało Twoim kryteriom targetowania.

  Są dwa sposoby na utratę udziału wrażeń.

  1. Tracisz udział wrażeń, jeśli jesteś ograniczony przez budżet.

  Dodaj kolumnę „Wyszukaj utracony IS (budżet)" do swoich kampanii, aby sprawdzić, jaki procent akcji udziału wrażeń tracisz z powodu ograniczonego budżetu. 

  Jeśli Twoje konto osiąga swoje cele i masz wystarczający przepływ gotówki, powinieneś zwiększyć swój budżet.

  2. Tracisz udział w wrażeń, jeśli Twój ranking reklamowy jest zbyt niski.

  Dodaj kolumnę „Wyszukaj utracony IS (zakres)" do swoich kampanii, aby sprawdzić, jaki procent udziału we wrażeniach tracisz z powodu niskiego rankingu reklamowego. 

  Ranking reklamowy jest to przede wszystkim wpływ słowa kluczowego na wynik jakości i ofert. Większość kont straci część udziałów wrażeń z powodu niskiego rankingu reklamowego, ponieważ prawie zawsze będą przypadki, w których nie jest to opłacalne dla Ciebie, aby pokazać się w niektórych wyszukiwaniach, które mogą technicznie uruchomić reklamy lub w których wynik jakości, który można osiągnąć jest ograniczony (np. jeśli jesteś kierowany przez nazwy konkurentów jako słowa kluczowe).

  Ale jeśli tracisz 50% udziału z wrażeń z powodu niskiego rankingu reklamowego, oznacza to, że prawdopodobnie masz problemy. Albo słowa kluczowe, do których się kierujesz, są zbyt szerokie i musisz je zawęzić albo musisz dowiedzieć się, jak poprawić swój wynik jakościowy i/lub zmienić strategię przetargową, aby uczynić ranking reklamowy bardziej konkurencyjnym.

  Powrót na górę


  5. Spójrz na swoje dane na urządzenie

  Ludzie zachowują się inaczej na telefonach niż na komputerach. Twoja strona wygląda inaczej na telefonie niż na komputerze. Konkurenci mają inne oferty za ruch na telefonach i komputerach. 

  Z tych wszystkich powodów i wielu innych, często można zauważyć różne wskaźniki wydajności z telefonów, tabletów i komputerów.

  dane-na-urządzenie

  Segmentuj dane według urządzeń, aby szukać różnic w wydajności.

  1. Segmentuj według urządzeń, aby dostrzec problemy z działaniem Twojej strony internetowej na danym urządzeniu.

  Jeśli Twój wskaźnik konwersji na telefonie komórkowym jest znacznie niższy niż wskaźnik konwersji na komputerze, może to być sygnałem, że Twoja strona nie wygląda zbyt dobrze lub nie jest łatwa w użyciu na telefonie.

  2. Segment według urządzenia do identyfikacji korekt ofert do dodania. 

  Możesz zwiększać lub zmniejszać swoje oferty na każde urządzenie. Jeśli ruch mobilny konwertuje się po 50% niższym kursie niż ruch komputerowy, a ten niższy kurs nie wydaje się być spowodowany specyficznym problemem (problemami) z Twoją stroną internetową, wówczas możesz chcieć zmniejszyć swoje oferty na ruch mobilny o 50%, ponieważ ruch ten jest wart połowę tego, niż warty jest dla Ciebie ruch komputerowy. 

  Jest to trochę przesadne uproszczenie, ponieważ istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, w tym konwersje urządzeń krzyżowych, gdzie ludzie znajdują się w lejku sprzedaży itp. Ale rozumiesz zamysł.

  Powrót na górę


  BONUS: Darmowa ewaluacja Google Ads

  Chcesz, aby eksperci Google Ads zrobili głębokie nurkowanie na Twoim koncie i przekazali Ci informacje zwrotne na temat punktów powyżej i wielu innych? 

  Moja agencja, StubGroup, z chęcią da Ci darmową, niezobowiązującą ewaluacje Google Ads.

  Przyjrzymy się temu, co robisz, powiemy Ci, co działa dobrze, a co nie i przedstawimy Ci konkretne kroki działania, które pozwolą nam poprawić Twoją wydajność i zwiększyć zwrot z reklam Google. 

  Możesz dowiedzieć się więcej o ewaluacji kont Google Ads z tego krótkiego wideo od Google i StubGroup.

  Powrót na górę

   

  New Call-to-action