<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://q.quora.com/_/ad/8fb78ae898f448e9b008c905098c9da9/pixel?tag=ViewContent&amp;noscript=1">

 

Znalezienie odpowiedniego narzędzia do plików produktowych jest trudnym zadaniem.

Trzy podstawowe pytania są takie same dla wszystkich:

Funkcjonalność
Czy spełnia moje oczekiwania?

Łatwość użytkowania
Czy podoba mi się?

Cena
Czy mogę sobie na nie pozwolić?

DataFeedWatch jest czołowym dostawcą globalnych plików produktowych. Jak DataFeedWatch prezentuje się na rozwijającym się rynku narzędzi do plików produktowych? Ten artykuł zapewni Ci przegląd rynku i porównanie z innymi narzędziami, dzięki czemu sam będziesz mógł ocenić, czy DataFeedWatch jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Do czego potrzebne jest narzędzie do plików produktowych?

Narzędzia optymalizacji plików produktowych mogą zrobić dla Ciebie trzy rzeczy:
Spełnić wymagania

Twój plik danych musi być zgodny ze specyfikacjami każdego kanału, na którym chcesz się reklamować. To jest jedyny sposób, aby Twoje produkty zostały przesłane i zatwierdzone.

1
Poprawić jakość pliku

Jeśli Twoje reklamy produktów zawierają lepsze informacje niż produkty konkurencji, prawdopodobieństwo sprzedaży jest większe. Lepsze dane = większa sprzedaż

2
Zwiększyć ROI

Poprawisz skuteczność kampanii, koncentrując się na dochodowych produktach i licytując najważniejsze atrybuty. Plik zawierający właściwe produkty , dane o marży, sezonie, rodzaju produktu itp. umożliwi menedżerowi kampanii znaczne zwiększenie zwrotu z inwestycji.

3

Przegląd rynku

Prawdopodobnie istnieją setki narzędzi do obsługi kanałów danych na świecie. Wszystkie narzędzia są w stanie tworzyć pliki produktowe zgodnie ze specyfikacjami kanałów sprzedaży. Większość z nich oferuje jedynie eksport danych produktu do kanału zakupów (we właściwym formacie), bez żadnej lub ograniczonej funkcjonalności do optymalizacji. Zaletą tych narzędzi jest to, że są darmowe lub tanie. 

Tylko niewielka liczba narzędzi oferuje pełną funkcjonalność, która umożliwia handlowcom optymalizację ich pliku w taki sposób, aby rzeczywiście poprawił on wydajność.

Acquisio, wiodące rozwiązanie w zakresie reklamy cyfrowej, opublikowało badanie rynku w swoim poście na blogu Jak wybrać narzędzie do kanałów danych zakupowych.

Compare data feed tools

W jaki sposób DataFeedWatch prezentuje się na tle innych narzędzi przeznaczonych do plików produktowych?

DataFeedWatch jest w gronie narzędzi, które oferują „pełną funkcjonalność”.

Oferuje większą funkcjonalność niż liczne darmowe i tanie narzędzia.

Jest bardziej przystępny niż inne narzędzia z pełną funkcjonalnością, ponieważ nie ma minimalnej opłaty i płacisz tylko za usługi, z których korzystasz.

DataFeedWatch jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu niż inne narzędzia z pełną funkcjonalnością.

GoDataFeed Feedonomics DataFeedWatch ChannelAdvisor ProductsUp Lengow Channable
Koszt
100,000 SKU Custom Custom 319€ Custom Custom Custom €299
% przychodu 0.5% - 2%
Minimum miesięcznie $39 $199 €49 $1,000 €999 €99 €49
Cost/Marketplace w/order sync $99 €500 €69 $49
Warunki
Kontrakt obowiązkowy
Minimalne zobowiązanie 12 Miesięcy 3 Miesięcy 12 Miesięcy
Aplikacja
Funkcjonalność i łatwość użycia 1 Nieznana 9 7 8 6 7
Wersje językowe 6 4 4 4 3 7 3
Dostępność konta demonstracyjnego
Wsparcie techniczne
Godziny wsparcia technicznego Monday - Friday 9am to 5pm EST Account Manager 24/7 Account Manager 9-5 CET Depends on Plan 9-18 CET
Chat na żywo
Integracje
3dcart
Bigcommerce
Drupal
Lightspeed
Bigcommerce
Miva
Netsuite
Opencart
oscommerce
Prestashop
Shopify
Shopware
Volusion
Woo commerce
Kanały zakupowe
Kanały 200 1,000 2,000 300 2500 1,800 200
Kraje 15 65 50 25 40 46 25
Marketplaces 9 50 52 30 5 15 10
Analityka
Analityka
Cost Data & ROI
Metoda śledzenia Własna Własna Google Analytics Własna Własna Własna Google Analytics
Inne serwisy
Bid management
Agency sub-accounts
Managed service or DIY Zrób to sam Oba Zrób to sam Zrób to sam Zrób to sam Zrób to sam Zrób to sam

Małe i średnie sklepy (SMB): jakie narzędzie wybrać?

Jeśli chcesz eksportować dane produktów tylko do kanału sprzedażowego, najlepiej zaopatrzyć się w darmową wtyczkę/rozszerzenie na platformie. To samo dotyczy bardzo małych sprzedawców, którzy nie mogą zainwestować w pliki produktowe.

Jeśli potrzebujesz optymalizacji plików produktowych, aby poprawić skuteczność kampanii, warto jednak zainwestować w narzędzie.

DataFeedWatch jest jednym z niewielu narzędzi, które oferują pełną funkcjonalność już za $49 miesięcznie. Tak niewielką miesięczną opłatę można łatwo skompensować, wysyłając zawsze wysokiej jakości dane do kanałów sprzedażowych i upewniając się, że produkty, które są nierentowne, są z kanału usuwane.

Dowiedz się więcej

Duże sklepy: jakie narzędzie wybrać?

Optymalizacja plików produktowych ma kluczowe znaczenie dla dużych sprzedawców detalicznych i podoła temu tylko narzędzie z pełną funkcjonalnością. Jeśli chcesz mieć wiele usług od jednego dostawcy (optymalizacja plików danych, zarządzanie stawkami, gdzie kupić itp.), najlepiej jest korzystać z uniwersalnego narzędzia, takiego jak Channel Advisor.   

Jeśli szukasz najlepszego w swojej klasie rozwiązania optymalizacji samego pliku danych (i prawdopodobnie połączenia go z najlepszymi w swojej klasie usługami), DataFeedWatch jest dobrym rozwiązaniem:

  • w 100% dedykowane optymalizacji pliku produktowych
  • Bardziej intuicyjne niż inne narzędzia (szkolenia są dostępne, ale zazwyczaj nie są potrzebne)
  • Kupuj tylko te usługi, których potrzebujesz, są one tańsze niż w innych narzędziach.
Dowiedz się więcej

Agencje marketingowe online: jakie narzędzie wybrać?

Agencje również potrzebują pełnej funkcjonalności, aby optymalizować pliki produktowe dla wielu klientów e-commerce. Większość agencji stosuje szeroką gamę najlepszych w branży rozwiązań dla wszystkich działań marketingowych, które wdrażają. DataFeedWatch jest dobrym rozwiązaniem dla nich z kilku powodów:

  • Bardziej intuicyjny niż inne narzędzia (menedżerowie ppc mogą obsługiwać DataFeedWatch bez szkolenia)
  • Brak oddzielnej opłaty za każdy sklep. Ceny dla agencji pozwalają im optymalizować feedy danych dla małych i dużych klientów za dodatkową opłatą w wysokości $2 za każde 1,000 produktów.
  • Agencje mogą tworzyć subkonta dla swoich klientów lub menedżerów kont, dzięki czemu uzyskują oni dostęp do własnych plików danych i statystyk skuteczności.
Dowiedz się więcej

W jaki sposób DataFeedWatch porównuje się z innymi narzędziami do plików danych?