Platforma sprzedażowa OpenCart

opencart-datafeedwatch

Kilka słów o OpenCart

OpenCart to wiodąca platforma eCommerce oferująca podstawowe funkcje sklepu internetowego - podobne do Magento. Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, główny skrypt jest bezpłatny i pozwala modyfikować platformę zgodnie z potrzebami eCommerce.

 

Do kogo jest skierowana?

Pomimo przyjaznego interfejsu użytkownika, aby korzystać z OpenCart, zaleca się posiadanie podstawowej wiedzy na temat programowania stron internetowych. Możesz to być Ty, twój personel lub freelancer. Chociaż jest reklamowana jako „Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia, skalowania i prowadzenia firmy”, instalacja nowych funkcji może nieco kosztować. Warto o tym pamiętać, jeśli planujesz w przyszłości zwiększyć skalę działalności. Warto również zauważyć, że podczas instalowania OpenCart na zarządzanym serwerze internetowym ten serwer musi mieć bazę danych i PHP 5.4+.

 

Języki

Jedną z zalet OpenCart jest możliwość dodawania wielu języków, co może być niezbędne dla osób, które chcą sprzedawać w innych krajach. Podobnie jak w przypadku wielu innych platform, domyślnym językiem jest angielski. Jednak za pomocą „Katalogu rozszerzeń” można pobrać pakiety językowe. Zainstalowanie ich spowoduje wyświetlenie flagi oferującej odwiedzającemu możliwość zmiany języka. Zapobiega to zarządzaniu wieloma domenami dla różnych języków. Jednak w razie potrzeby jednym sklepem można zarządzać wieloma sklepami. Może to być pomocne w ustawianiu różnych motywów i zlokalizowanych ustawień między poszczególnymi krajami i obszarami.

 

Korzyści

Łatwość użycia: Pomimo potrzeby nieco większej wiedzy programistycznej niż w innych witrynach, takich jak Shopify, wiele osób uznało proces konfiguracji za łatwy. Dostosowanie do potrzeb jest również ogromną pomocą pod względem użyteczności. Możliwość dodawania nowych motywów lub wtyczek to przykłady funkcji, które ułatwiają ustawienie wyglądu witryny dokładnie tak, jak chcesz. Niskie koszty początkowe: Ponieważ witryna nie wymaga konsekwentnego rozwoju, jest to korzystne dla mniejszych firm. Ponieważ skrypt jest darmowy, łatwo jest kontrolować początkowe wydatki. Jednak podczas skalowania może to wymagać więcej wtyczek i czasu programowania. Integracja: Istnieje wiele integracji dostępnych z OpenCart, który nadaje się do integracji z setkami bramek płatniczych. Jest to ogromna korzyść z oczywistych powodów. Warto jednak pamiętać, że za każdą integrację trzeba zapłacić.

 

Integracja DataFeedWatch z OpenCart

DataFeedWatch ma bezpośrednią integrację z OpenCart w celu optymalizacji plików danych. Integracja DataFeedWatch ułatwia zarządzanie Twoimi plikami danych. Odwiedź nasz Poradnik integracji OpenCart, który przeprowadzi Cię przez konfigurację DataFeedWatch z platformą OpenCart.

 

Podsumowanie

Jako model typu open source OpenCart działa dobrze i działa jako doskonała alternatywa dla Magento. Jest to lepsze rozwiązanie dla małych i średnich firm, ze względu na rozszerzenia, którymi należy zarządzać. Posiadanie wielu rozszerzeń dla większej firmy może być skomplikowane i trudne do zarządzania bez dodatkowego wsparcia.